Ostatni komentarz: Gratulacje Renato jestes najlepsza

przez: AdeKSG

Ostatni komentarz: brawo!!! i to sie nazywa promocja miasta oraz klubu!
dodany: 2008.08.18 19:45:52
przez: romanek

Wesołą, sympatyczną i bezpośrednią osobą okazała się Agnieszka Wieszczek, wałbrzyska medalistka olimpijska w zapasach. Nasza zawodniczka - zaproszona przez Prezydenta Piotra Kruczkowskiego - pojawiła się w ratuszu wraz z rodzicami i w licznej asyście dziennikarzy. Żywo i dowcipnie opowiadała o przebiegu zawodów, podzieliła się również wrażeniami z wioski olimpijskiej. Prezydent podziękował pani Agnieszce za godne reprezentowanie naszego miasta, życzył sukcesów i wręczył medalistce wymarzony prezent, lustrzankę nikona.
Agnieszkę Wieszczek będzie można zobaczyć w następną niedzielę podczas zawodów sportowych w ramach Dni Wałbrzycha (5-7 września, stadion ul. Kusocińskiego - Piaskowa Góra).

Źródło: (ar) um.walbrzych.pl

2008-08-22 12:04

Pochodząca z Wałbrzycha zapaśniczka Agnieszka Wieszczek zdobyła w niedzielę brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. A dziś trzymamy kciuki za kolarkę górską Maję Włoszczowską, która na szosach w okolicach Wałbrzycha trenowała przed olimpijskim startem. Wielką niespodziankę sprawiła polskim kibicom Agnieszka Wieszczek, która pokonała po pasjonującej walce zawodniczkę z Hiszpanii i została brązową medalistką w zapasach w stylu dowolnym w wadze 72kg. Był to piąty medal dla Polski na olimpiadzie w Pekinie i jednocześnie pierwszy polski kobiecy medal na tych igrzyskach. Agnieszka Wieszczek zaczynała sportową karierę pod okiem trenera Dariusza Piaskowskiego w klubie Heros Czarny Bór, ale od dwóch lat trenuje w ZTA Zgierz. Na przedmieściach Łodzi nasza medalistka uczy w się także w kolegium nauczycielskim. Sukces Wieszczek jest tym większy, że dał nam pierwszy w historii olimpijski medal w zapasach kobiecych.

2008-08-22 09:25

Start na rozgrywanej w stolicy Chin olimpiadzie nie udał się także innym zawodnikom, wywodzącym się z naszego regionu. Blisko strefy medalowej była zapaśniczka Monika Michalik - Rogień, która przez kilka lat była zawodniczą Szczytu Boguszów - Gorce. Była podopieczna trenera Zbigniewa Grabowskiego przegrała w końcówce walkę ćwierćfinałową. Jeszcze wcześniej z turniejem zapaśników klasycznych pożegnał się wychowanek trenera Mariusza Gicewicza - Julian Kwit.

Źródło: (RAD) / 30minut

2008-08-18 08:29

twoje-sudety.pl - Urodzona 22 marca 1983 w Wałbrzychu (absolwentka sportowego IV LO w Wałbrzychu) Agnieszka Wieszczek, polska zapaśniczka, została brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kategorii do 72 kg w stylu wolnym. Po dwóch zwycięstwach, przegrała w półfinale olimpijskiego turnieju z faworyzowaną Bułgarką Stanką Zlatewą, późniejszą wicemistrzynią olimpijską, a następnie wygrała walkę o brązowy medal z Hiszpanką Maider Undą 2:0 w rundach. Tym samym zdobyła pierwszy w historii medal olimpijski dla Polski w zapasach kobiet. Dwukrotnie brązowa medalistka mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym: z Moskwy (2006) w kat. do 67 kg i z Sofii (2007) w kat. do 72 kg. [źródło: WIKIPEDIA]